NEMOKAMAS pristatymas nuo 400€ - Pristatymas per 5 darbo dienas - Keitimas per 14 dienų nuo pristatymo

Kašmyras (medžiaga) - trumpa informacija.

Kašmyro tinklaraštis Peter Greša

Kašmyro vilna yra išskirtinė ir labai brangi natūrali medžiaga. Dėl savo naudojimo ir elastingumo savybių, yra viena iš labiausiai perkamų tekstilijų pasaulyje. Kašmyro gaminiai yra labai švelnus, minkšti ir malonūs prisilietus ir nešiojant. Kašmyro megztiniai šildo bent dvigubai daugiau negu tokio pat storio megztiniai iš avių vilnos. Kašmyras puikiai išlaiko savo formą, neišsitampo, neišblunka ir teisingai jį prižiūrint, tarnauja daugelį metų

Iš kur gaunamas kašmyras?

Kašmyro vilna gaunama iššukuojant apatinį kašmyro ožkos vilnos sluoksnį. Ši labai atspari rūšis gyvena Kinijos ir Mongolijos kalnų masyvuose. Apatinis vilnos sluoksnis minkštas ir tankus, puikiai saugo nuo šalčio, kuris čia nukrenta net iki - 40 laipsnių. Neapdirbtas kašmyras, kuris gaunamas šukuojant apatinę ožkų vilną pavasarį ir vasarą, praeina ligą apdirbimo rankomis procesą, kurio gale gaunamas kašmyro pluoštas, iš kurio gaminami megztiniai arba šalikai vadinami pašminomis (Pashmina). Tarp kitko, ar žinote, kad vidutinio dydžio megztiniui pagaminti reikia 3-5 ožkų vilnos?

Kaip ir pagal ką išsirinkti kašmyro rūbą?

Rinkdamiesi rūbą iš kašmyro vilnos, atkreipkite dėmesį ne tik į dydį ir spalvą, bet ir į sluoksnių, iš kurių rūbas pagamintas, skaičių. Būtent šis parametras įtakoja tai, kaip jausitės su kašmyro rūbu bet kokiomis aplinkybėmis. Kuo daugiau sluoksnių, tuo šiltesnis rūbas. Labiausiai paplitę dviejų sluoksnių rūbai, todėl jų mūsų parduotuveje daugiausia. Šiuos megztinius, liemenes, megztinius aukštu kaklu, galite nešioti istišus metus ir jausitės patogiai. Storiausi yra dešimties ir dvylikos sluoksnių megztiniai, skirti nešioti šalciausiu metų laiku. Aišku ir juos galite pas mus rasti.