NEMOKAMAS pristatymas nuo 400€ - Pristatymas per 5 darbo dienas - Keitimas per 14 dienų nuo pristatymo

Kašmyras - brangiausios pasaulyje natūralios medžiagos istorija.

Kašmyro tinklaraštis Peter Greša

Kašmyro istorija - tai grožio, prabangos ir elegancijos istorija. Viduramžiuose rankų darbo kašmyro šalikai buvo aukščiausių socialinių sluoksnių ženklas, kašmyro megztinis ar liemene buvo neatskiriama anglijos džentelmeno garderobo dalis.

Kokia kašmyro istorija? Kašmyras nėra kilęs, kaip daugelis galvoja, iš taippat pavadintos Indijos provincijos, nors ten nuo 16 amžiaus audėjai gamino plonus ir vertus dėmesio spalvotus šalikus. Pavadinimas kilo iš aukštai esančių Himalajų kalnų masyvų, kur gyvena kašmyro ožka, kurios vilna ( tiksliau sakant, vilnos apatinis sluoksnis ) yra tas produktas iš kurio gaminamas kašmyras. Pusę metų trunkanti žiema ir šalčiai, kurie kartais nukrenta net iki - 40 laipsnių celsijaus, suteikia kašmyro ožkos vilnai reikiamų savybių, minkštumą, švelnumą ir šiltumą.

Kašmyras Europoje.

Europoje kašmyras buvo žinomas jau Romos imperijos laikais, bet tikroji kašmyro era prasidėjo 19 amžiaus pradžioje, kai Paryžiuje tapo labai madingi pašminos šalikai atvežti iš Oriento šalių. Neužilgo Anglijos ir Prancūzijos meistrai pradeda apdirbinėti kašmyro pluoštą atvežtą iš Kinijos - kašmyras tampa labia vertinamas mados pasaulyje. 20-tame amžiuje kašmyro popiuliarumas tai krenta, tai vėl pakyla, bet dabar, 21 amžiaus pradžioje, kašmyro megztinių ir pašminų populiarumas ir vėl išaugo. Turėdami tai omenyje, mūsų internetinėje parduotuvėje siūlome pačius geriausius kašmyro produktus šiuo metu esančius rinkoje.