NEMOKAMAS pristatymas nuo 400€ - Pristatymas per 5 darbo dienas - Keitimas per 14 dienų nuo pristatymo

Kaip neapdirbtas kašmyras tampa švelniu megztiniu arba pašmina.

Kašmyro tinklaraštis Peter Greša

Kaip iš neapdirbto kašmyro tampa šiltas ir švelnus megztinis arba elegatiška pašmina. Iš kur gaunamas kašmyras? Jak se ze surového kašmíru stane hřejivý a měkký svetr nebo elegantní pašmína? A jak se vlastně kašmír získává?

Kašmyro vilna pradedama rinkti anksti pavasarį, kai kašmyro ožkos pradeda atsikratyti savo tankios ir šiltos vilnos, kuri jas saugo nuo didelių šalčių aukštuose Himalajų masyvuose. Tradiciškai pradedami rinkti kašmyro vilmos gumulai, kurie lieka ant akmenų ir krūmū, kai ožkos į juos trinasi norėdamos vilnos atsikratyti. Visgi didžiausia kašmyro vilnos dalis gaunama iš kašmyro ožkų augintojų, kurie vilną gauna šukuodami ožkas

Kašmyro pluošto gamybai naudojamas tik vilnos poplaukis, viršutinė vilnos dalis yra šiurkštesnė ir todėl nėra tinkama rūbų gamybai. Verta paminėti, kad iš vienos ožkos kasmet gaunama 150 g. kašmyro vilnos, pasauliniu mastu kasmet gaunama 15 000 tonų kašmyro vilnos. Todėl kašmyro vilna tikrai brangi ir išskirtinė natūrali medžiaga.

Neapdirbtas kašmytas plaunamas, rūšiuojamas ir poto verpiami kašmyro siūlai, kurie vėliau dažomi ir džiovinami. Vėliau vyksta svarbiausia dalis - audimas, kurio metu produktas įgauma išskirtines savybes iš kurių lengva atpažinti ar medžiaga buvo pagaminta mechanizuotai ar tai tradicinis rankų darbas. Visi produktai, siūlomi mūsų internetinėje parduotuvėje, pagaminti rankomis, todėl pilnai išsaugomos visos kašmyro gerosios savybės.